top of page

אז מה בעצם עושה תזונאית סוסים?

תזונאית סוסים מגיעה לביקור באורווה ומשתמשת בכלים ומדדים מוכרים ומבצעת קודם כל הערכה אובייקטיבית של המצב הגופני והמשקל של הסוס. יחד עם איסוף פרטים רבים על הרקע וההיסטוריה הרפואית של הסוס, אופי ותדירות הפעילות הגופנית והספורטיבית אותה מבצע, ודפוסי התנהגות. שירלי פרבר משקללת את כלל הממצאים הללו, יחד עם הגיל, הגזע והמצב הרבייתי (הריון או הרבעה) ומסכמת אותם לכדי הערכה רחבה של הדרישות התזונתיות והמטבוליות של הסוס.
 

תזונאית סוסים שוקלת את המנות היומיות של הסוס, ומתעדת את כלל המזונות (תערובות, גרעינים ומזון גס) ותוספי המזון שהסוס מקבל. תזונאית הסוסים מבצעת גם דגימה ייעודית של השחת (החציר) המשמשת להזנת הסוס, בכדי להעבירה לבדיקת מעבדה מיוחדת שתתן לנו הערכה מדויקת יותר של ההרכב התזונתי של המזון שהסוס מקבל. שירלי פרבר משתמשת במכשיר מיוחד לדגימת חציר ואוספת 10-20 דגימות מכלל תכולת המתבן, לקבלת תוצאות מייצגות.
 

כתזונאית הסוסים, שירלי פרבר מסכמת את כלל המנה היומית של הסוס ומעריכה את התזונה הנוכחית בכדי לאפיין חסרים או עודפים בתזונה. שירלי פרבר מבצעת מאזן אנרגטי ומטבולי מדויק בכדי לאבחן את הבעיות התזונתיות, כולל הנוטריינטים החשובים לבריאות וביצועי הסוס.
 

שירלי פרבר מסכמת את הממצאים, כולל הדרישות, המנה הנוכחית והמאזן המשוקלל. ובהתאם לכך יוצרת תוכנית תזונתית חדשה המתאימה לדרישות התזונתיות של הסוס. כולל המלצות לכמויות מדויקות, ומוצרי מזון פוטנציאליים תוך שקלול כלכלי (מתוך המגוון הקיים בשוק הישראלי), לכדי הפתרון היעיל הזול ביותר לסוס שלך.
 

בתוך 3-7 ימי עסקים תקבלו סיכום מפורט של כלל הממצאים וההמלצות, כולל מוצרי מזון מתאימים, ותוכלו להמשיך ולהתייעץ טלפונית ללא עלות נוספת במהלך חודש, עד להתאקלמות הסוס לתוכנית התזונתית החדשה.

אודות

שירלי פרבר - תזונאית הסוסים הראשונה בישראל

Shirley Ferber

שירלי פרבר בעלת ניסיון של יותר מ20 שנה עם סוסים, מדריכת רכיבה אולימפית בינלאומית מוסמכת, חוקרת ומרצה. בוגרת תואר שני במדעי הסוסיים מאוניברסיטת אדינבורו (סקוטלנד), מהאוניברסיטאות הוותיקות והמובילות בעולם. שירלי מומחית בתחום רווחה ותזונת סוסים וחמורים, מרצה וחוקרת בשיתוף עם גורמים שונים בארץ ובחו"ל.

 

שירלי פרבר פועלת למען רווחת סוסים וחמורים בישראל, תוך שיתוף פעולה עם עמותות שונות והנגשת ידע מדעי מבוסס כנציגה הישראלית של ארגון ANIVADO, כולל הפקת קורסים מקוונים באנגלית ובעברית.

בוגרת תוכניות היזמות של קרן שמש ו קרן קלינטון (Clinton Global Initiative).

כמרצה, חוקרת ותזונאית סוסים עצמאית, שירלי פרבר מביאה עד אליכם את הידע המקצועי, הניסיון והמחקרים המדעיים העדכניים ביותר מתחום הזנת הסוסים תוך המלצה על פתרונות זמינים וכלכליים באופן אובייקטיבי.

Hay_Probe_Sampler

דגימת מזון

דגימה מייצגת באמצעות מכשיר מקצועי ומשלוח למעבדה ייעודית בארה"ב

Shirley_Ferber_presentation

הרצאות והדרכות

ידע הוא כוח

Shirley_Ferber_with_Horse

ייעוץ תזונתי

תוכנית הזנה שמתאימה בדיוק לסוס שלך

תזונה מאוזנת מותאמת אישית

תורמת לביצועים, לבריאות ולרווחת הסוס, וחוסכת בעלויות הגידול הכלליות

שירות ייעוץ מקצועי בהזנת סוסים מיועד להתאמת הרכב מנה אידיאלי לפי הדרישות התזונתיות של הסוס הספציפי, בהתאם למדדים שונים.

מטרות הייעוץ:

  • שמירה על מצב גופני מיטבי

  • תזונה תומכת לבעיות רפואיות

  • הפחתת סיכון להפרעות במערכת העיכול והפרעות מטבוליות

  • תמיכה לביצועים אתלטיים אופטימליים

  • צמצום פחת והתייעלות בממשק והזנה

 

השירות מיועד למגדלי סוסים, וטרינרים, מפתחי מוצרים, חברות מזון, יצרני תוספים ומגדלים חקלאיים

*אין היועצת אחראית על איכות או תקינות המזון הנרכש מגורמים אחרים.

ייעוץ תזונתי לתזונה נכונה ומדויקת המתאימה לסוס שלך לחיסכון בעלויות האחזקה השנתיות ונותן לכם שקט נפשי, כשאתם יודעים שהסוס שלכם מקבל את כל מה שהוא צריך כדי להיות ספורטאי מנצח בריא ושמח, כי בטן בריאה היא המפתח לסוס שמח.

שירלי פרבר, תזונאית הסוסים הראשונה בישראל!

מביאה עד אליכם את הידע המקצועי, הניסיון והמחקרים המדעיים העדכניים ביותר בהזנת הסוסים.

שירלי פרבר מביאה את הרמה הבינלאומית המוכרת בכל חווה באירופה וארה"ב, החל מסוסי פנאי וטיולים ועד לסוסי הספורט ברמות הכי גבוהות.

 

כי הבסיס לספורטאי בריא ומנצח לטווח ארוך הוא תזונה נכונה ומדויקת.

תנו לסוס שלכם את הטוב ביותר

לפרטים נוספים וייעוץ מקצועי

בהזנת סוסים וחמורים

תודה על פנייתך

Contact

©Shirley Ferber - EQUIDA 2020

bottom of page